вторник, 9 апреля 2013 г.

Колосок - весенний - 2013.

Другий етап Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу „КОЛОСОК” відбудеться 12 квітня 2013 року. До участі запрошуються учні 1–11 класів. Тематика конкурсу – „Найкращий читач”, „Скарби природи”, „Збережемо скарби природи”. Завдання цього етапу спрямовані на формування екологічної поведінки, вивчення природних багатств рідного краю та формування інформаційно-пізнавальних компетентностей. Для підготовки до конкурсу у журналі „КОЛОСОК” та газеті „КОЛОСОЧОК” публікуються статті екологічного спрямування. Газета „КОЛОСОЧОК” у 2013 році вперше проводить Відкритий чемпіонат України для юних шанувальників природознавства. Завдання конкурсу „КОЛОСОК-осінній-2013” будуть запропоновані учасникам українською та російською мовами.
Лист МОН України
До уваги учнів 9-11 класів Помилка у завданні
Шановні учасники  Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу „КОЛОСОК-весняний-2013”, координатори, батьки!
У завданні № 16 для 9–11 класів під час макетування закралася помилка. Серед варіантів відповідей до цього завдання НЕМАЄ ПРАВИЛЬНОЇ! Оргкомітет повідомляє про це напередодні конкурсу і сподівається, що поінформовані учасники конкурсу не шукатимуть правильної відповіді там, де її немає ☺.
Зазначене завдання буде зараховане всім учасникам конкурсу не залежно від обраних варіантів відповідей. Нижче наводимо правильну відповідь.

№16. (9–11 класи). Більшість металів добувають з руди. З яких трьох руд отримують відповідно залізо, алюміній і мідь?
Б. Магнетит, боксит, халькозин.
  • Магнетит (застаріла назва – „магнітний залізняк) FeO·Fe2O3 – поширений мінерал чорного кольору з класу оксидів. Назва походить від античного міста Магнезія у Малій Азії.
  • Боксит (фр. „Bauxite”, за назвою місцевості Baux на півдні Франції) – алюмінієва руда. Вміст глинозему у промислових бокситах коливається від 40 до 60 % і більше. Використовується як флюс в чорній металургії. 
  • Халькозин (дав.-гр. „χαλκός” –  мідь), халькоцит – мінерал з класу сульфідів, купрум сульфід(I). Хімічний склад Cu2S. Вміст Купруму (Сu) складає 79,8 %, Сульфуру (S) – 20,2 %. Як правило, трапляється у вигляді зернистих щільних утворів. Колір від свинцево-сірого до чорного. Блиск металічний. Використовується для виплавки міді.
Тематика конкурсу, структура завдань
Запитання для підготовки
Матеріали для підготовки конкурсу
Архив конкурсов
Результати конкурсу будуть оприлюднені на сайті kolosok.lviv.ua 25 травня. Розсилка призів та сертифікатів відбудеться у серпні 2013 року.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...