среда, 27 марта 2013 г.

В помощь учителю. Готовимся к уроку. Практическая работа №3. Получение кислорода и изучение его свойств.

Конспект уроку розробила учитель хімії, Давиденко О.В., 7 клас
Практична робота №3.
Одержання кисню в лабораторії та вивчення його властивостей.
Мета уроку: отримати в лабораторних умовах кисень і вивчити його хімічні
                        властивості.
Завдання:
  • продовжити вивчення кисню на прикладі дослідження його хімічних властивостей і формувати практичні вміння і навички роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням в процесі одержання кисню з пероксиду водню;
  • формувати навички й уміння проведення хімічного експерименту й аналізу явищ, що спостерігаються;
  • сприяти розвитку дослідницьких компетенцій при порівнянні процесів горіння речовин на повітрі та в чистому кисні; в процесі одержання кисню за участю каталізатора і без нього;
  • робити висновки в ході практичної роботи;
  • перевірити знання техніки безпеки під час виконання практичної роботи;
  • виховувати дбайливе ставлення до часу уроку, розвивати вміння працювати у швидкому темпі.   
Тип уроку: практичне застосування знань, умінь і навичок.
Форма роботи: виконання експерименту, складання звіту.
Обладнання: нагрівальний прилад, штатив, пробірки, дерев’яна лучинка,
                         ложка для спалювання речовин, пероксид водню, каталізатор
                         МпО2, вугілля.
Хід уроку
І. Організація класу  
ІІ. Повторення правил техніки безпеки в кабінеті хімії під час проведення
    хімічного експерименту, інструктаж перед початком практичної роботи.
ІІІ. Тестові завдання за варіантами
Перед початком роботи ми виконуємо тестові завдання за варіантами. «Ключ» до тесту — ваш допуск до практичної роботи.
Варіант І
1. Укажіть твердження, що стосуються кисню:
а) міститься в повітрі;
б) не підтримує дихання і горіння;
в) молекула складається з двох атомів.
2. Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:
а) H2S       б) CO2        в) CH4       г) CaО        д) NaCl   
3. Допишіть рівняння реакцій і розставте коефіцієнти:
а) Ca + O2 →      б) P + O2 →        в) H2S + O2
Варіант ІІ
1. Укажіть твердження,що стосуються кисню:
а) виділяється в результаті фотосинтезу;
б) відносна молекулярна маса — 32;
в) газ легший за повітря.
2. Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:
а) NO2       б) KBr     в) CuО       г) LiН      д) CS2
3. Допишіть рівняння реакційі розставте коефіцієнти:
а) Al + О2 →       б) C + O2 →       в) CH4 + O2
Ключ
Варіант І: 1 — а,в; 2 — б,г.
    Варіант ІІ: 1 — а,б; 2 — а,в.
IV. Виконання практичної роботи за інструкцією
Інструкція до проведення практичної роботи
Дослід 1. Одержання кисню з пероксиду водню.
  1. У пробірку налити 5 мл розчину пероксиду водню.
  2. Підготуйте тліючу лучину.
  3. Додайте в пробірку кілька крупинок оксиду марганцю (IV). Що спостерігаєте?
  4. Внесіть тліючу лучину в пробірку з розчином пероксиду водню. Що спостерігаєте?
  5. Опишіть спостереження. Запишіть рівняння реакції. Зробіть висновок.
№  досліду
   Послідовність дій
   Спостереження
    Висновки
  
  


  Рівняння реакції:




Дослід 2.  Горіння вугілля на повітрі й у кисні
У ложку для спалювання речовин покладіть вугілля, нагрійте його в полум’ї спиртівки та внесіть у пробірку з киснем. Опишіть спостереження, напишіть рівняння реакції.    
№  досліду
   Послідовність дій
   Спостереження
    Висновки
  
  


  Рівняння реакції:




V. Оформлення звіту про виконану роботу в зошиті, висновків за роботою
Зробіть узагальнюючий висновок про спосіб одержання кисню та його хімічні властивості.
VI. Домашнє завдання
Повторити матеріал підручника.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...