Практична робота №3.
Одержання кисню в лабораторії та вивчення його
властивостей.
Мета уроку: отримати
в лабораторних умовах кисень і вивчити його хімічні властивості.
Завдання:
1. продовжити
вивчення кисню на прикладі дослідження його хімічних властивостей і формувати практичні
вміння і навички роботи з хімічними речовинами й
лабораторним устаткуванням в
процесі одержання кисню з пероксиду водню;
2. формувати навички й уміння проведення хімічного
експерименту й аналізу явищ, що спостерігаються;
3. сприяти
розвитку дослідницьких компетенцій при порівнянні процесів горіння речовин на
повітрі та в чистому кисні; в процесі одержання кисню за участю каталізатора і
без нього;
4. робити висновки в ході практичної роботи;
5. перевірити знання техніки безпеки під час
виконання практичної роботи;
6. виховувати
дбайливе ставлення до часу уроку, розвивати вміння працювати у швидкому темпі.
Тип уроку: практичне
застосування знань, умінь і навичок.
Форма роботи: виконання
експерименту, складання звіту.
Обладнання: нагрівальний прилад, штатив, пробірки, дерев’яна лучинка,
ложка для спалювання
речовин, пероксид водню, каталізатор
МпО2, вугілля.
Хід уроку
І. Організація
класу
ІІ. Повторення правил техніки безпеки в кабінеті хімії під час
проведення
хімічного
експерименту, інструктаж перед початком практичної роботи.
ІІІ. Тестові завдання за варіантами
Перед початком роботи ми виконуємо тестові завдання за варіантами.
«Ключ» до тесту — ваш допуск до практичної роботи.
Варіант І
1.
Укажіть твердження, що стосуються кисню:
а) міститься в повітрі;
б) не підтримує дихання і горіння;
в) молекула складається з двох атомів.
2.
Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:
а) H2S б) CO2 в) CH4 г) CaО д) NaCl
3.
Допишіть рівняння реакцій і розставте коефіцієнти:
а) Ca + O2 → б) P + O2 → в) H2S + O2 →
Варіант ІІ
1. Укажіть твердження,що стосуються кисню:
а) виділяється в результаті фотосинтезу;
б) відносна молекулярна маса — 32;
в) газ легший за повітря.
2.
Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:
а) NO2 б)
KBr в)
CuО г) LiН д) CS2
3.
Допишіть рівняння реакційі розставте коефіцієнти:
а) Al + О2 → б) C + O2 → в) CH4 + O2 →
Ключ
Варіант І: 1 — а,в; 2 — б,г.
Варіант ІІ: 1 — а,б; 2 — а,в.
IV. Виконання практичної роботи за інструкцією
Інструкція до проведення практичної роботи
Дослід 1. Одержання кисню з пероксиду водню.
1. У пробірку налити 5 мл розчину пероксиду водню.
2. Підготуйте тліючу лучину.
3. Додайте в пробірку кілька крупинок оксиду марганцю (IV). Що спостерігаєте?
4.
Внесіть тліючу лучину в пробірку
з розчином пероксиду водню. Що спостерігаєте?
5.
Опишіть спостереження. Запишіть рівняння реакції. Зробіть
висновок.
№ досліду
|
Послідовність дій
|
Спостереження
|
Висновки
|
Рівняння реакції:
|
Дослід
2. Горіння вугілля на
повітрі й у кисні
У ложку для спалювання речовин покладіть вугілля, нагрійте його в полум’ї спиртівки та внесіть у пробірку з киснем.
Опишіть спостереження, напишіть рівняння реакції.
№ досліду
|
Послідовність дій
|
Спостереження
|
Висновки
|
Рівняння реакції:
|
V.
Оформлення звіту про виконану роботу в зошиті, висновків за роботою
Зробіть узагальнюючий висновок
про спосіб одержання кисню та його хімічні властивості.
VI. Домашнє завдання
Повторити матеріал підручника.
Конспект уроку розробила учитель хімії, Давиденко
О.В.
7 клас
Комментариев нет:
Отправить комментарий
Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.