суббота, 24 ноября 2012 г.

Готовимся к уроку. Практическая работа №3. Получение кислорода и исследование его свойств.

Практична робота №3.
Одержання кисню в лабораторії та вивчення його властивостей.
Мета уроку: отримати в лабораторних умовах кисень і вивчити його хімічні властивості.
Завдання:
1. продовжити вивчення кисню на прикладі дослідження його хімічних властивостей і формувати практичні вміння і навички роботи з хіміч­ними речовинами й лабораторним устаткуван­ням в процесі одержання кисню з пероксиду водню;
2. формувати навички й уміння проведення хіміч­ного експерименту й аналізу явищ, що спосте­рігаються;
3. сприяти розвитку дослідницьких компетенцій при порівнянні процесів горіння речовин на повітрі та в чистому кисні; в процесі одержання кисню за участю каталізатора і без нього;
4.  робити висновки в ході практичної роботи;
5.  перевірити знання техніки безпеки під час виконання практичної роботи;
6.  виховувати дбайливе ставлення до часу уроку, розвивати вміння працювати у швидкому темпі.  
Тип уроку: практичне застосування знань, умінь і нави­чок.
Форма роботи: виконання експерименту, складання звіту.
Обладнання: нагрівальний при­лад, штатив, пробірки, дерев’яна лучинка,
                          ложка для спалювання речовин, пероксид водню, каталізатор
                          МпО2, вугілля. 
Хід уроку
І. Організація класу 
ІІ. Повторення правил техніки безпеки в кабінеті хімії під час проведення
     хімічного експерименту, інструктаж перед початком практичної роботи.
ІІІ. Тестові завдання за варіантами
Перед початком роботи ми виконуємо тестові завдання за варіанта­ми. «Ключ» до тесту — ваш допуск до практичної роботи.
Варіант І
1. Укажіть твердження, що стосуються кисню:
а) міститься в повітрі;
б) не підтримує дихання і горіння;
в) молекула складається з двох атомів.
2. Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:
а) H2S       б) CO2        в) CH4       г) CaО        д) NaCl  
3. Допишіть рівняння реакцій і розставте коефіцієнти:
а) Ca + O2 →      б) P + O2 →        в) H2S + O2
Варіант ІІ
1. Укажіть твердження,що стосуються кисню:
а) виділяється в результаті фотосинтезу;
б) відносна молекулярна маса — 32;
в) газ легший за повітря.
2. Із запропонованого переліку виберіть формули оксидів:
а) NO2       б) KBr     в) CuО       г) LiН      д) CS2
3. Допишіть рівняння реакційі розставте коефіцієнти:
а) Al + О2        б) C + O2        в) CH4 + O2
Ключ
Варіант І: 1 — а,в; 2 — б,г.
     Варіант ІІ: 1 — а,б; 2 — а,в.
IV. Виконання практичної роботи за інструкцією
Інструкція до проведення практичної роботи
Дослід 1. Одержання кисню з пероксиду водню.
1.      У пробірку налити 5 мл розчину пероксиду водню.
2.      Підготуйте тліючу лучину.
3.      Додайте в пробірку кілька крупинок оксиду марганцю (IV). Що спостерігаєте?
4.      Внесіть тліючу лучину в пробірку з розчином пероксиду водню. Що спостерігаєте?
5.      Опишіть спостереження. Запишіть рівняння реакції. Зробіть висновок.

№  досліду
   Послідовність дій
   Спостереження
    Висновки
  
  


  Рівняння реакції:

Дослід 2.  Горіння вугілля на повітрі й у кисні
У ложку для спалювання речовин покладіть вугілля, нагрійте його в полум’ї спиртівки та внесіть у пробірку з киснем. Опишіть спостере­ження, напишіть рівняння реакції.
     
№  досліду
   Послідовність дій
   Спостереження
    Висновки
  
  


  Рівняння реакції:

V. Оформлення звіту про виконану роботу в зошиті, висновків за роботою
Зробіть узагальнюючий висновок про спосіб одержання кисню та його хімічні властивості.
VI. Домашнє завдання
Повторити матеріал підручника.
Конспект уроку розробила учитель хімії, Давиденко О.В.
7 клас

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...